Úvodní stránka Aktuality SDI - Co dělá sólopotápěče
SDI - Co dělá sólopotápěče

Co dělá sólo potápěče?
Informační text TDI/SDI o kurzu Solo Diver uveřejněný 11. prosince 2012 na www.tdisdi.com

Potápění a potápěči se mohou vyskytovat v různých podobách. Někteří se potápějí, aby si mohli prohlédnout vraky, jiní si chtějí prohlédnout stěny v hloubce a jiné zase zajímá podvodní život. Většina se potápí pro radost a o své zážitky se chtějí dělit se svojí rodinou nebo oblíbeným buddym. Občas ale nastanou okamžiky, kdy je lepší potápět se sami.

Sólo potápění není vhodné pro každého a nehodí se pro každou situaci. Potápěči, kteří si vychutnávají statické fotky nebo ti, kteří chtějí zachytit pohyb podvodního života na video, často preferují potápět se sami. Takto totiž méně naruší podvodní prostředí a mají tak více času k získání požadovaných záběrů. A pak jsou tu i ti, kteří se chtějí potápět sami z bezpečnostních důvodů – ti, co se zabývají podvodním lovem.

Jedním z rozhodujících faktorů pro sólo potápění je úroveň osobní pohody při sólovém potápění. Kromě výstroje a řádného výcviku je sólo potápění i o způsobu uvažování. Potápěči, kteří se chtějí potápět sami, musí pochopit, co se chystají udělat a tuto odpovědnost přijmout. Důležitou je mít vypracovaný dobrý plánu pro sólo ponor a ujištění se, že je potápěč duševně připraven. To je důležitým bode při rozhodování zda ponor uskutečnit či ne. Na rozdíl od potápěčů, kteří se potápí v buddy týmu zde není nikdo, kdo by nabídl pohled z jiné perspektivy nebo kdo by provedl kontrolu či pomohl s rozhodováním.

Sólo potápěč je dobře vyškolený, řádně připravený a psychicky připravený potápěč. Potápí se sám z nějakého důvodu, vytvoří si dobře promyšlený plán sólo ponoru a seznámí s ním někoho na břehu. Je to člověk, který zvážil rizika a přínosy na jejichž základě se rozhodne, zda daný ponor stojí za rizika, která se běžně pojí se sólo potápěním.

Informace o kurzu Solo Diver naleznete na našem webu nebo na webu www.tdisdi.cz

Pro více informací kontaktujte nás nebo:

SDI, TDI a ERDi

Tel: 777 834 734

Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Web: www.tdisdi.cz

Facebook: www.facebook.com/TdiSdiCzech