Anketa

Zajímáte se o potápění?
 
Úvodní stránka Potápění v Řecku Potápění v Řecku Práce na potápěčských základnách
Práce na potápěčských základnách

Potápěči (týká se to zejména divemasterů či instruktorů, kteří chtějí v Řecku jako potápěči pracovat, případně pak vedoucích potápěčů při ponorech) musí být držiteli kvalifikací výcvikových agentur uznaných v Řecku. Jedná se o ANDI, EOUDATK (Ε.Ο.Υ.Δ.Α.Τ.Κ - řecká federace CMAS), IANTD, PADI a SSI. Aby se agentura stala uznanou, musí mít v Řecku zastoupení. Součástí zastoupení je zaplacení ročního poplatku (v roce 2011 to bylo 5.000,- Eur), což je důvodem, proč mnohé agentury nejsou v Řecku zastoupeny.

Pokud chce být někdo v Řecku legálně zaměstnán jako instruktor nebo divemaster na potápěčské základně, musí přístavní policii (hovorově „port police“ oficiálně „Hellenic coast guard“ - Λιμενικό Σώμα) předložit:
- potápěčskou kvalifikaci v Řecku uznávané agentury
- potvrzení o registraci IKA (řecký ekvivalent naší správy sociálního zabezpečení)
- potvrzení o přidělení AFM (daňové číslo)
- podepsané a ověřené prohlášení, že uchazeč ovládá řečtinu na základní úrovni (to lze potvrdit i přímo na přístavní policii, ale ti nebývají tak shovívaví jako obecní úřady)
- potvrzení o zdravotní způsobilosti (toto potvrzení musí být od řeckých lékařů ze státních nemocnic /nikoliv soukromých praxí atp./, a obsahuje celkové vyšetření od praktického lékaře, plicní vyšetření včetně rentgenu plic, dermatologické vyšetření a vyšetření kardiologem)